Konsola Nvidia Shield opóźniona, problemy mechaniczne

Shield to nowa konsola firmy Nvidia zaprezentowana w styczniu podczas targów CES. Urządzenie samo w sobie jest padem i ma składany 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli.

Sercem konsoli jest jeden z najwydajniejszych procesorów mobilnych – Nvidia Tegra 4. Składa się on z 4 rdzeni Cortex-A15 taktowanych zegarem 1,9 GHz i układu graficznego GeForce. Jest też pamięć RAM o pojemności 2 GB, 16 GB flash i gniazdo microSD. Konsola działa pod kontrolą Androida 4.2.1 i miała kosztować 349 dolarów, ale Nvidia ku uciesze graczy obniżyła cenę do 299 dolarów (niecały 1000 zł).

Tyle dobrych wiadomości. Wg dzisiejszej informacji Nvidii premiera konsoli Shield zostanie opóźniona. Konkretna data nie jest znana, ale urządzenie ma zadebiutować jeszcze w lipcu. Powód – wg producenta pojawiły się problem z mechanicznymi elementami urządzenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.