Mamy złe wieści dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone 7

To, że sesje dla deweloperów na konferencji BUILD 2013 dotyczyły, jeżeli chodzi o smartfony, wyłącznie Windows Phone 8, nie było niespodzianką. Wygląda jednak na to, że sami deweloperzy koncentrują się na nowszej platformie, coraz chętniej ignorując starszą.
Na wszystkich sesjach dla deweloperów Microsoft mówił wiele o Windows Phone 8, milczał na temat 'Siódemki'

Na wszystkich sesjach dla deweloperów Microsoft mówił wiele o Windows Phone 8, milczał na temat „Siódemki”

Windows Phone 8 zdobywa popularność znacznie szybciej, niż prognozowaliśmy. Spodziewaliśmy się, że tempo adopcji będzie równe temu z „Siódemki”. Tymczasem konsumenci coraz chętniej wybierają smartfony z najnowszym systemem Microsoftu. Deweloperzy to widzą, i koncentrują swoje wysiłki na popularniejszej platformie.

Jak zdradził Microsoft, podczas jednej z prezentacji, od listopada ubiegłego roku, deweloperzy umieścili w Sklepie Windows Phone 52 tysiące aplikacji działających tylko na Windows Phone 8. 102 tysiące deweloperów założyło konto, deklarując, że ma zamiar tworzyć oprogramowanie dla Windows Phone 8.

Nie oznacza to, że aplikacji dla Windows Phone 7 nie przybywa. Te również się pojawiają (niestety, nikt nie miał konkretnych danych), i są uaktualniane. Nie zmienia to jednak faktu, że najprawdopodobniej za kilkanaście miesięcy system ten będzie powoli porzucany przez deweloperów spoza Microsoftu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.