Microsoft: „Nie posiadasz stałego połączenia z Internetem? Mamy na to rozwiązanie!”

Geoff Keighley z serwisu Gametrailers podczas rozmowy z Donem Mattrickiem - szefem oddziału Microsoftu zajmującego się elektroniczną rozrywką - na temat strategii rozwoju Xbox'a One, poruszył drażliwą kwestię konieczności stałego podpięcia do sieci.

Don Mattrick uważa, że dzięki takim funkcjom jak interaktywna telewizja, gry multiplayer, rozbudowane opcje społecznościowe Xbox One jest produktem przyszłości. Bez połączenia z internetem nie spełniałby swoich podstawowych założeń. Ale co z osobami, które technicznie nie mają możliwości dostępu do sieci w domach?

„Na szczęście dla nich mamy alternatywę. To Xbox 360. Jeśli naprawdę nie masz jak podpiąć się do Internetu pozostaje Ci zakup urządzenia pracującego offline”.

Ale czy rzeczywiście gracze, którzy nie mają stałego dostępu do sieci będą zainteresowani siedmioletnią konsolą, gdy Sony oferuje sprzęt tańszy, o tej samej mocy i nie wymagający od użytkownika podpięcia do Internetu?

Relację z tego wywiadu można obejrzeć w serwisie Gametrailers.

0
Źródło: Gametrailers
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.