Moder przeniósł Baldur’s Gate na silnik Neverwinter Nights 2

Drew Rechner to człowiek, który łatwo się nie poddaje. 7 lat temu postanowił odświeżyć swoją ulubioną grę rpg: Baldur's Gate i przenieść ją w całości na nowszy silnik z Neverwinter Nights 2.

Tak powstało Baldur’s Gate: Reloaded, czyli Baldur’s Gate + dodatek pod tytułem Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Wybór NWN2 nie jest przypadkowy, gra oferuje moderom przyjazne środowisko i ogromne możliwości jeśli chodzi o tworzenie własnych modów. Jednak to co zrobił Rechner wymagało ogromnego nakładu pracy i… czasu

Praca modera nie poszła na marne. Nie tylko odświeżył swój ulubiony tytuł. Domowe hobby przekształciło się w realną ścieżkę kariery: Rechner dzięki byciu moderem dostał pracę w TimeGate Studios. Szkoda tylko, że studio zostało zamknięte. Mamy nadzieję, że Rechner trafi do BioWare: firmie przydałby się ktoś, kto pamięta jak wyglądają dobre gry rpg.

Jeśli chcecie przypomnieć sobie czasy dzieciństwa na nowym silniku, będziecie potrzebowali:

  • Baldur’s Gate: Reloaded – do ściągnięcia stąd
  • Neverwinter Nights 2, razem z dodatkami: Maska Zdrajci i Gniew Zehira
0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.