Nintendo: „Słaba sprzedaż Wii U to nasza wina”

Producenci gier rezygnujący ze współpracy, dużo gorsza sprzedaż od swojego poprzednika, mało urozmaicona oferta - najnowsza konsola Nintendo boryka się z wieloma problemami. Satoru Iwata, prezes firmy, oficjalnie przyznał się do błędów, które doprowadziły do takiej sytuacji.

W wywiadzie dla CNBC Satoru Iwata, szef Nintendo, przyznał, że słaba sprzedaż konsoli Wii U była podyktowana złą kampanią reklamową oraz brakiem „zabójczych” tytułów już w dniu premiery. Nintendo obwinia się o to, że w niewystarczający sposób kampanie marketingowe dotarły do świadomości klientów, nie ukazując im unikalnych zalet konsoli. Przypominamy, że Wii U sprzedało się znacznie gorzej w porównaniu do swojego poprzednika.

„Nie skupiliśmy się na tym, by dostarczyć Wii U odpowiedniego oprogramowania, prostego i uniwersalnego, jak Wii Sports dla Wii. Dziś naszym priorytetem jest zatem przygotowanie dla Wii U gier i programów, które zachęcą użytkowników do wypróbowania konsoli.”

Zapytany o konkurencyjne platformy, w tym nadchodzące PS4 i Xbox One, Iwata stwierdził, że Nintendo nie odczuwa żadnej presji w związku z premierami konkurencji -„Będą robić to, co mają do zrobienia”.

Źródło: T3.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.