Nokia EOS uśmiecha się do obiektywu

Aktualny flagowy smartfon Nokii to Lumia 920 (z odmianami 925 i 928). Zastąpić go ma telefon, którego nazwy kodowe to EOS lub Elvis. Po raz pierwszy udało nam się zdobyć jego zdjęcia.

Nokia EOS utrzymana jest w stylistyce zaprezentowanej po raz pierwszy w modelu N9 i kontynuowanej w linii Lumia. Wyróżnikiem tego smartfonu ma być wbudowany aparat o możliwościach przewyższających nawet ten obecny w Nokii 808 PureView. Na szczęście, EOS nie jest tak „opasły” jak jego symbianowy poprzednik, telefon wygląda na to dużo zgrabniejszy.

Dużo zgrabniejszy nie oznacza jednak zgrabny. Umieszczenie w smartfonie tak potężnego aparatu oznacza, że z tyłu urządzenia pojawia się wielki „garb”, w którym mieści się cała optyka. Ze zdjęć można wywnioskować, że EOS posiadać będzie ksenonową lampę błyskową, technikę PureView i soczewkę Carl Zeiss.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.