Nowy iPhone z czytnikiem linii papilarnych?

Smartfon to miejsce, w którym nieraz składujemy dane szczególnie poufne, prywatne czy intymne. Jedyną formą jego zabezpieczenia są uciążliwe kody PIN lub rysowanie wzorów na ekranie. A co jeśli dałoby się zrobić to... prościej?
Szkic z wniosku patentowego Apple'a

Szkic z wniosku patentowego Apple’a

Nowoczesne smartfony oferują przeróżne formy zabezpieczenia danych przed dostępem przez niepowołane osoby. Sęk w tym, że wymagają od użytkownika wykonania jakiejś czynności, co w przypadku smartfonu, urządzenia z którego chcemy skorzystać natychmiast, na dodatek dość często, bywa uciążliwe. Apple ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Według wniosku patentowego złożonego przez Apple w lutym bieżącego roku, gigant chce zainstalować w swoim smartfonie czytnik linii papilarnych. Miałby on być wbudowany w obudowę telefonu, dzięki czemu zawsze byłby pod ręką… a właściwie pod palcem.

Apple kupił w ubiegłym roku firmę AuthenTech za 356 milionów dolarów, zajmująca się zabezpieczeniami biometrycznymi. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że ten wniosek patentowy faktycznie zwiastuje nowy produkt.

0
Źródło: TechRadar
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.