Zwalcz nieśmiałość dzięki specjalnej aplikacji

Ludzie, którzy boją się różnych sytuacji społecznościowych, często są wykluczane z towarzystwa i napiętnowane mianem samotnika. Tymczasem fobie społeczne są bardzo powszechne, dlatego naukowcy z MIT opracowali interaktywny program, który pomaga zwiększyć pewność siebie, a co za tym idzie lepiej radzić sobie z w/w sytuacjami.

MACH – lub inaczej My Automated Conversation coacH – to program opracowany przez naukowców z MIT, który ma za zadanie nauczyć ludzi interakcji z innymi osobami. Podczas rozmowy z wirtualną osobą kamera monitoruje wyraz twarzy użytkownika i ton jego głosu. Następnie oprogramowanie analizuje zachowanie i określa jak dobrze poradziłby sobie w prawdziwej rozmowie. Po sesji można także odtworzyć nagranie takiego wywiadu i prześledzić wszystkie statystyki (np. jak często się uśmiechamy czy przytakujemy głową). Odczuwalne zmiany można zaobserwować już po tygodniu ćwiczeń.

Niestety na razie program nie jest udostępniony publicznie, ale na oficjalnej stronie jego twórcy można śledzić informacje na bieżąco.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.