Samsung blokuje sprzedaż iPhone’ów i iPadów w USA

Apple nie zawsze wygrywa w wojnie patentowej z Samsungiem. Koreańczycy odnieśli niewielkie, ale i tak upokarzające dla rywala zwycięstwo. Udowodnili, że starsze modele iPhone'ów i iPadów naruszają należące do nich patenty.
Apple i Samsung w ciągłym konflikcie
Apple i Samsung w ciągłym konflikcie

Międzynarodowa Komisja Handlu stwierdziła, że tablety i smartfony Apple’a wyprodukowane przed iPhonem 4S naruszają patenty należące do Samsunga, a zatem nie mogą być importowane na teren Stanów Zjednoczonych.

Patent, o którym mowa, opisuje metody transmisji danych do urządzenia mobilnego. Apple broni się, twierdząc, że jego zdaniem patent ten jest niezbędny do realizowania rynkowych standardów, a więc w myśl porozumienia FRAND powinien zostać udostępniony na „rozsądnych warunkach”. Samsung twierdzi jednak, że Apple nie był zainteresowany licencjonowaniem patenty w jakikolwiek sposób.

W myśl orzeczenia, niedozwolony jest import następujących urządzeń: iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G, iPad 3G, iPad 2 3G i iPad 3.

Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.