Koniec piractwa? ARM zapowiada procesory z wbudowanym DRM-em

ARM na tegorocznych targach Computex zaprezentowało nową linię swoich procesorów. I nie jest o nich głośno dlatego, że mają 16 rdzeni czy potężną grafikę, a dlatego, że mają wbudowany DRM.

Zupełnie nowy procesor wideo o nazwie Mali-V500 ma wbudowane zabezpieczenia DRM, co oznacza, że wyświetlanie treści na opartych na nim mobilnych urządzeniach, takich jak smartfony czy tablety, będzie kontrolowane przez wydawców tych treści. Innymi słowy zakończy się era mobilnego piractwa, czyli wyświetlania pirackich kopii filmów czy odsłuchiwania nielegalnie zdobytych utworów muzycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że brytyjski producent ARM kontroluje zdecydowaną większość rynku mobilnego, jest duża szansa, że kupując nowy smartfon czy tablet, trafisz właśnie produkt z nowym, antypirackim procesorem.

Mali-V500 został zbudowany we współpracy z największymi wytwórniami filmowymi, które jak dotąd nie mogły się uporać ze zbyt wcześnie wyciekającymi do Internetu kopiami najnowszych filmów.

Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.