Tryb Incognito trafił do CyanogenMod

Instalując aplikacje z Google Play w większości przypadków godzimy się na szereg różnych pozwoleń dotyczących odczytu danych z naszego smartfona.

Niestety coraz mniej osób czyta ostrzeżenia i najczęściej przechodzi do kolejnego ekranu instalacji. Zmiana komunikatów na prostsze i wyraźniejsze nie pomaga, więc twórcy CyanogenMod postanowili zrobić coś z tym, by aplikacje nie odczytywały hurtowo danych z naszych smartfonów.

Rozwiązaniem jest uruchamianie aplikacji w trybie incognito. Każda aplikacja uruchamiana w trym trybie będzie miała zablokowany dostęp do lokalizacji telefonu (GPS), a gdy zechce odczytać kontakty, kalendarz, historię przeglądania, czy wiadomości – otrzyma puste dane.

Funkcja nie znalazła się jednak w opublikowanym dzisiaj, finalnym wydaniu CyanogenMod 10.1. Będzie dostępna przez wydania nocne począwszy od dnia dzisiejszego i trafi do kolejnej stabilnej wersji

CyanogenMod

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.