Twój osobisty, cyfrowy anioł stróż

Problemem naszych fantazyjnych gadżetów i mediów społecznościowych jest to, że często zamiast przeżywać ciekawe momenty skupiamy się wyłącznie na ich dokumentowaniu. Projekt Tommaso Gecchelin'a pozwoliłby swobodnie cieszyć się chwilą równocześnie rejestrując wszystko co działoby się dookoła nas.

W konkursie Nikona dotyczącym przyszłości fotografii wyróżnił się ciekawy projekt. Nikon LIN – (Live it Now) to urządzenie, które składałoby się z dwóch głównych części: latającego nad naszą głową aparatu, który rejestrowałby widok 360° w 3D (dane zapisywane w chmurze), oraz składanych okularów do rozszerzonej rzeczywistości, które zamieniając się łatwo w opaskę na rękę byłyby równocześnie urządzeniem dokującym, które utrzymywałoby kamerę w odpowiedniej odległości. W trybie okularów kamera służyłaby także jako urządzenie umożliwiające kontrolowanie gestami elementów rozszerzonej rzeczywistości (na podobnej zasadzie działają już okulary Meta).

0
Źródło: Yankodesign.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.