Windows 8.1 będzie otwarty na Open Source

Kilka dni temu informowaliśmy, że jedną z nowości potężnej aktualizacji systemu WIndows 8.1 będzie natywna obsługa druku 3D. Powstało wtedy pytanie - w jaki sposób będzie to realizowane.

W jednym z wyjaśnień, jakie pojawiło się po pokazie na konferencji BUILD, pracownik Microsoftu potwierdził, że rozwiązanie będzie otwarte na drukarki pracujące z oprogramowaniem typu Open Source.

Wprawdzie na samej konferencji (o czym pisaliśmy przed paroma dniami) Microsoft podawał listę określonych producentów, których sprzęt będzie natywnie obsługiwany przez Windows 8.1, jednak – jak twierdzi Shanen Boettcher – liczy się oczywiście z faktem olbrzymiej popularności rozwiązań typu Open Source wśród urządzeń drukujących w 3D. Tego typu drukarki też będą bezproblemowo obsługiwane, a jedynym warunkiem będzie opracowanie przez ich twórców odpowiedniego firmware’u z wykorzystaniem systemu Development Kit dla Windows 8.1. Dzięki temu drukowanie w trzech wymiarach ma być dla użytkowników równie łatwe, jak zwyczajny druk 2D na drukarce atramentowej lub laserowej.

0
Źródło: Geekwire.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.