Windows Azure szturmem podbija korporacje

Microsoft nie kryje zadowolenia z platformy Windows Azure. Ogłosił, że dochody z niej przewyższyły miliard dolarów rocznie. A te się zwiększają.
Windows Azure

Windows Azure

Jak się okazuje, ponad 50 procent firm znajdujących się w globalnym rankingu Fortune 500 korzysta już z usługi chmurowej Windows Azure. –

W przeciągu roku osiągnęliśmy wynik 200 usług dla naszej platformy, podwoiliśmy naszą bazę klientów (250 tysięcy), dziennie zyskujemy około tysiąca nowych — twierdzi Steven Martin, główny menadżer działu Windows Azure.

Martin dodał też, że Microsoft cały czas inwestuje w moc obliczeniową Azure i przestrzeń na dane, podwajając je co pół roku. –

Mając ponad cztery biliony obiektów w Windows Azure i przeciętnie 270 tysięcy żądań na sekundę, wymagania konsumentów rosną, a my sobie z nimi radzimy na co dzień. W ekstremalnych sytuacjach otrzymujemy nawet 880 tysięcy żądań na sekundę — zdradza Martin.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.