Windows i Android w jednym tablecie od Asusa

To kolejna z serii nowości zaprezentowanych na targach Computex 2013 przez Asusa i chyba najbardziej interesująca. Tablet potrafi bowiem pracować zarówno pod kontrolą Windows, jak i Androida. Może też przybrać formę notebooka a nawet desktopa.
Asus Transformer Book Trio (źródło: Engadget)

Asus Transformer Book Trio (źródło: Engadget)

Transformer Book Trio, podobnie jak Transformer AiO, posiada zainstalowane dwa systemy: Windows 8 i Android. Urządzenie można podłączyć do dołączanej stacji dokującej z klawiaturą. W środku znajdziemy dwugigahercowy procesor Intel Atom Z2580 i 64-gigabajtowy dysk SSD. Stacja dokująca to jednak nie tylko klawiatura.

Po podłączeniu do niej tabletu i rozruchu Windows 8 uaktywniany jest procesor Intel Core i7 czwartej generacji oraz terabajtowy dysk twardy. W stacji dokującej znajduje się również dodatkowa bateria oraz system bezprzewodowej komunikacji z monitorem, dzięki czemu Transformer Book Trio może służyć również jako desktop.

Asus Transformer Book Trio ma pojawić się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.