Xbox One na E3 to ściema! Konsolę udawały zwykłe pecety!

Różne sztuczki stosują producenci, gdy nie mają gotowego sprzętu. Pamiętacie zapewne wpadkę Nokii z odbiciem lustrzanki w szybie. Tym razem nie popisał się Microsoft.

Okazuje się, że bardzo głośna demonstracja najlepszych gier dla konsoli Xbox One, pokazywanych całemu światu podczas targów E3, w rzeczywistości nie miała NIC wspólnego z konsolą nowej generacji. Gry prezentowane były na zwykłym komputerze stacjonarnym, wyposażonym w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX serii 700 i opartym na systemie operacyjnym Windows 7. Nie dość, że konsoli Xbox One w ogóle na stanowiskach demonstracyjnych nie było, to Microsoft postanowił pokazywać gry na zupełnie innej grafice (innego producenta!), niż tej, która będzie obecna w konsoli.

To każe nam zadać pytanie, czy konsole w ogóle są potrzebne, gdy ich nie widać? Z drugiej strony zastanawia nas, dlaczego sam Microsoft wciąż używa Windowsa 7…

Tymczasem z komentarza programistów, zajmujących się tworzeniem gier na PS4 wynika, iż gry na tę konsolę, pokazywane były na deweloperskich wersjach konsoli Sony.

0
Źródło: CinemaBlend
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.