Zdalny dostęp do komputera: nowa funkcja w Google Hangouts

Założę się, że wielu naszych czytelników często wciela się w rolę serwisanta komputerowego i naprawia maszyny swojej rodziny i znajomych. Dzięki nowej funkcji w Google Hangouts zdalny serwis będzie trochę łatwiejszy do zrealizowania.

Aktywacja usługi jest w miarę prosta, dzięki czemu wasi mniej zaawansowani znajomi i członkowie rodziny nie powinni mieć większych problemów z jej włączeniem.

Wystarczy rozpocząć wideo-hangout, z opcji dostępnych po prawej stronie wybieramy >Wyświetl więcej aplikacji<, następnie >Dodaj nową aplikację<. Wyświetli nam się lista polecanych przez Google appsów, na samym początku której znajduje się Pulpit zdalny. Obie strony muszą ją aktywować u siebie i gotowe, możecie zdalnie zainstalować komuś lepszą przeglądarkę, tudzież usunąć te wszystkie dodatkowe paski wyszukiwarek z Internet Explorera, których największym fanem na świecie jest prawdopodobnie moja mama. Nie jestem tylko pewien, czy w świetle ujawnionej afery PRISM, chcę instalować narzędzia tego rodzaju u siebie na komputerze..

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.