Znaczna obniżka ceny konsoli Shield

W maju firma Nvidia ogłosiła, że jej oparta o Androida konsola do gier będzie kosztowała 349 dolarów. Dziś, na kilka dni przed premierą, obniżono cenę.
Nvidia Shield
Nvidia Shield

Nvidia obniżyła cenę w dość znaczącym stopniu, bo aż o 50 dolarów. Oznacza to, że konsola w dniu premiery będzie kosztować 299 dolarów. Nvidia, jak twierdzi, zrobiła to „na skutek próśb tysięcy graczy”. Osoby, które zamówiły konsolę w przedsprzedaży, otrzymają zwrot 50 dolarów.

Nvidia Shield będzie wyposażona w procesor Tegra 4 z czterema rdzeniami CPU, 72 rdzeniami GPU i w dwa gigabajty pamięci RAM. Gry będą wyświetlane na pięciocalowym ekranie, a Shield będzie wyposażony w dwa joysticki analogowe i „krzyżaka”. Nie zabraknie 16 gigabajtów pamięci masowej, najnowszej wersji Androida, slotu na kartę microSD, portu mini-HDMI, portu micro-USB 2.0, łączności WiFi, Bluetootha i głośników. Konsola będzie mogła też wyświetlać gry na PC strumieniowane ze Steama.

Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.