Zostałem zbanowany na Xbox One. Co z moimi grami?!

Kontrowersyjny mechanizm DRM w konsoli Xbox One przypisuje grę do naszego Konta Microsoft, by móc wprowadzić ograniczenia w jej pożyczaniu i odsprzedaży. A co jeśli z jakiegoś powodu to konto zostanie zbanowane? Należy kupić gry na nowo???
Xbox One

Xbox One

Na szczęście Microsoft nie oszalał i nie wymusi kupna gier na nowo. Major Nelson, opiekun xboksowej społeczności, potwierdził to w wywiadzie przeprowadzonym przez użytkowników reddita. –

Absolutnie nie traci się dostępu. Zawsze będziesz miał dostęp do gier, które zakupiłeś. Absolutnie — kategorycznie stwierdził.

A co się stanie za kilka lat, kiedy Xbox One będzie już „stary” i zakończy się jego okres wsparcia? Czy Microsoft wyłączy serwery, uniemożliwiając „wielbicielom klasyki” granie na Xbox One? –

Powiem tylko tyle, że obecna generacja konsol nawet nie pojawiła się na rynku, więc ciężko mówić o tym, co się stanie, jak zostanie wyparta przez nowszą. Ale wyłączenie dostępu do gier, to nie jest coś, co byśmy zrobili. Nie tak ten system został zaprojektowany. Projektowano go pod kątem elastyczności. Ale najpierw wprowadźmy go na rynek — mówił Major Nelson.

0
Źródło: Joystiq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.