„Android nie nadaje się do rozwiązań biznesowych”

Microsoft bezustannie krytykuje Google'a za jego politykę dotyczącą prywatności jego użytkowników. Podczas konferencji Worldwide Partner Conference oberwało się tym razem Androidowi za jego luki bezpieczeństwa.

Kevin Turner, dyrektor ds. operacyjnych w Microsofcie, stwierdził, że Android jest beznadziejny w chronieniu prywatności użytkowników. Jako argument podał lukę w zabezpieczeniach systemu Google’a, którą niedawno wykryli specjaliści z Bluebox Security. Jest ona obecna we wszystkich urządzeniach z Androidem i pozwala cyberprzestępcy na przejęcie nad nimi całkowitej kontroli. –

Czy na tym użytkownicy powinni opierać działanie swoich firm? — pytał Turner, stwierdzając również, że platforma Microsoftu ma najlepsze zabezpieczenia na rynku.

Turner pochwalił się również statystykami. Poinformował, że 85 procent z firm znajdujących się na liście Fortune 500 korzysta z SharePointa i Yammera, zaś 90 firm z listy Fortune 100 wykorzystuje komunikator Lync.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.