„Microsoft to tonący okręt”

David Einhorn, prezes Greenlight Capital, firmy zajmującej się funduszami hedgingowymi, wycofał swoje udziały z Microsoftu i zainwestował je w Apple'a, nie szczędząc krytyki firmie Steve'a Ballmera.
David Einhorn

David Einhorn

Einhorn twierdzi, że Microsoftowi grozi skurczenie się do firmy znacznie mniejszych rozmiarów. Jego zdaniem, produkty Microsoftu odnoszą rynkowe porażki, a jego wartość maleje. –

Wygląda na to, że Windows 8 jest klapą, a dekada złego zarządzania grozi Microsoftowi skurczeniem się, jako firma. Byliśmy zadowoleni po tym, jak aktywista podkręcił cenę akcji, dając nam okazję na wycofanie się z zyskiem — twierdzi.

Inwestor uważa, że mimo iż ceny akcji Apple’a spadają, firma ta wkrótce znowu będzie dochodowa i będzie można na niej zarabiać.

Einhorn już nie pierwszy raz krytykuje Microsoft. W 2011 roku apelował do Steve’a Ballmera o ustąpienie ze stanowiska dyrektora generalnego firmy, twierdząc, że Ballmer nie jest w stanie podołać zadaniu prowadzenia tej firmy.

0
Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.