„Nie pozbędziemy się Pulpitu z Windows”

Wraz z Windows 8 zadebiutował zupełnie nowy interfejs użytkownika, zoptymalizowany nie tylko pod myszkę i klawiaturę, jak dotychczas, ale również i pod obsługę za pomocą palca. Czy to początek końca Pulpitu? Niezupełnie.
Pulpit w Windows 8

Pulpit w Windows 8

Steven Guggenherimer, główny ewangelista firmy Microsoft, w rozmowie z TechCrunchem na początku stwierdził, że „to możliwe, ze Pulpit z czasem zniknie” z systemu Windows, ale po chwili się zreflektował. Stwierdził, że nie sądzi, by Pulpit zniknął „całkowicie” z systemu Windows.

Ta dziwna równowaga pomiędzy Pulpitem a Modern UI będzie coraz mniej istotna, ale nigdy z tego całkowicie nie zrezygnujemy. A jeżeli to zrobimy, to ciężko nawet przewidzieć kiedy — stwierdził Guggenheirmer. Oznacza to, że Windows nieprędko pozbędzie się klasycznej, okienkowej przestrzeni roboczej, która nadal nadaje się dużo lepiej do pracy z najbardziej rozbudowanymi aplikacjami niż nowy interfejs Windows.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.