„Windows sprzedaje się zbyt kiepsko”

Właśnie zakończyło się spotkanie Steve'a Ballmera z pracownikami Microsoftu. Dyrektor generalny nie jest zadowolony z wyników swojej firmy.
Steve Ballmer

Steve Ballmer

Steve Ballmer na spotkaniu z pracownikami stwierdził, że Windows nie sprzedaje się dostatecznie dobrze. Wygląda na to, że kurczący się rynek komputerów osobistych a także rewolucja w interfejsie Windows 8 nie służą dobrze firmie Microsoft.

Wyciekły też informacje na temat nowego Surface’a. Urządzenie jest już testowane i będzie zawierało „typowe usprawnienia”, co interpretujemy jako ulepszoną specyfikację sprzętową. Microsoft jest ponoć bardzo zadowolony ze swojego urządzenia.

Na spotkaniu padło też stwierdzenie, że zdobycie Instagramu jest ważniejsze od zdobycia 900 tysięcy aplikacji. Najwyraźniej ktoś zrozumiał, że ilość nie jest tak ważna, jak jakość. Czemu Microsoft nie zdołał jak dotąd przekonać swojego partnera, Facebooka, do zrobienia aplikacji na Widows Phone, pozostaje niejasne.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.