Aktualizacja Windows Phone przywraca synchronizację z Google

Użytkownicy Windows Phone, którzy korzystali z usług Google – kontaktów i kalendarza – do tej pory mieli niezbyt dobre humory.

Jeszcze przed wakacjami Google zrezygnował z obsługi Exchange ActiveSync, co spowodowało że posiadacze Lumii mogli na kilka miesięcy zapomnieć o wygodnym synchronizowaniu kontaktów i kalendarza. Na szczęście coraz więcej osób informuje o dostępności nowej aktualizacji dla Windows Phone znanej jako GDR2 (General Distribution Release 2).

Aktualizacja wprowadza przede wszystkim obsługę CardDAV oraz CalDAV, co pozwala posiadaczom Windows Phone na bezproblemową synchronizację z kontem Google. Ponadto wg Microsoftu aktualizacja poprawia działanie Xbox Music, dodaje obsługę radia FM (wybrane modele smartfonów), wprowadza Data Plan do mierzenia transferu, poprawia działanie Skype, Internet Explorer i aplikacji Aparatu.

Więcej szczegółów znajdziecie w oficjalnej informacji Microsoftu. Niestety aktualizacja nie pojawia się jeszcze na wszystkich urządzeniach, zwłaszcza tych brandowanych przez operatora.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.