Amiga Games Inc ma nowego właściciela!

Writers' Group Film Corp - dystrybutor z Los Angeles kupił firmę po bardzo okazyjnej cenie: 500'000$. Dlaczego pół miliona dolarów to okazyjna cena? Amiga Games Inc jest w posiadaniu praw autorskich do ponad 300 kultowych gier komputerowych wydanych na tą platformę. Jest to prawdopodobnie główny powód zakupu Amigi.

Co zresztą nie jest żadną tajemnicą. Writers’ Group Film Corp wydało oficjalne doświadczenie, w którym można przeczytać, że w najbliższym czasie dowiemy się które tytuły z Amigi dostaną drugie życie i pojawią się na platformach mobilnych, komputerach PC i być może na konsolach.

Dystrybutor może mieć jeden duży problem z odświeżaniem amigowych produkcji. Ten problem nazywa się Amiga Inc (nie mylić z Amiga Games Inc.) która rości sobie prawa do znaku towarowego Amiga i własności intelektualnej Amigi. W najgorszym wypadku sprawa skończy się w sądzie i w końcu dowiemy się kto ma prawa i do czego konkretnie.

Zakup Amiga Games Inc może również uregulować przepisy dotyczące abandonware’u – czyli oprogramowania, którego producent dawno temu zniknął z rynku, przez co żaden podmiot prawny nie rości sobie praw do gier i programów tego typu, udostępnianych w Sieci.

0
Źródło: www.gamespot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.