Android 4.3 jest jeszcze szybszy i płynniejszy

Na wczorajszej konferencji przy okazji premiery Androida 4.3 wspomniano jedynie o OpenGL ES 3.0, poprawionej obsłudze Bluetooth oraz ograniczonych profilach użytkowników.

Tymczasem chwilę po konferencji producent

opublikował informację

, z której wynika że to nie wszystkie zmiany, jakie znalazły się w Androidzie 4.3. Nowa wersja systemu wprowadza kolejne poprawki związane z wydajnością. Poprawiono m.in. obsługę dotyku, co bardzo chwalą użytkownicy Nexusa 4 oraz wprowadzono sprzętową akcelerację 2D, co ma się przekładać na jeszcze płynniejsze animacje i działanie systemu.

Android 4.3 poprawia także renderowanie kształtów oraz tekstu, dzięki czemu np. zwykłe kółka będą generowane z lepszą jakością. W przypadku czcionek poprawę mamy zauważyć podczas skalowania tekstu, który teraz będzie bardziej wyraźny.

Nową wersję systemu zainstalowaliśmy już na Samsungu Galaxy Nexus i trzeba przyznać, że działa szybko i bardzo płynnie. Jednak z drugiej strony nie mamy pewności, czy byśmy się zorientowali gdyby ktoś po cichu przywrócił na nim Androida 4.2.2, który działał zadowalająco płynnie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.