Android z uruchamianiem aplikacji w osobnych oknach

Chociaż system Android obsługuje wielozadaniowość, na jednym ekranie możemy wyświetlać tylko jedną aplikację. Sprawę próbuje rozwiązać Samsung, który w swoich urządzeniach umożliwia wyświetlanie dwóch programów jednocześnie.

Bardzo ciekawe rozwiązanie zaproponowała firma Rokchip produkująca procesory mobilne ARM. Chodzi o wyświetlanie wielu programów na ekranie tabletu. Zbliża to Androida do systemów takich jak Windows, czy OS X, które mogą wyświetlać aplikacje w osobnych oknach. Pierwsza wersja pomysłu została zaprezentowana w styczniu podczas targów CES i została uruchomiona na tablecie z 4-rdzeniowym procesorem Rokchip RK3188 (4x 1,8 GHz Cortex-A9, Mali-400MP, 28 nm).

Obecne demo pokazuje jednak znacznie większe możliwości, niż te ze stycznia. Na zrzutach ekranu widać, że wszystkie uruchamiane aplikacje, w tym kalendarz, przeglądarka, odtwarzacz, kalkulator i zegar działają w osobnych oknach. Mogą być one dowolnie przesuwane i można zmieniać ich rozmiar.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.