Angry Trayvon – bulwersująca gra na Androida

Mobilna gra z zamordowanym nastolatkiem w roli głównej wywołała masowe poruszenie już w kilka godzin po publikacji. Internauci są wściekli na twórców gry i na Google'a, który dopuścił do jej publikacji w sklepie Play.
Agry Trayvon

Agry Trayvon

Trayvon Martin został zamordowany 26 lutego 2012 roku przez George’a Zimmermana. Martin miał 17 lat, a Zimmerman jest podejrzany o zabójstwo czarnoskórego na tle rasowym. Oskarżony twierdzi, że była to samoobrona.

Firma Trade Digital postanowiła zarobić na całej aferze, która wzbudziła medialne zainteresowanie. Stworzyła grę na Androida o nazwie Agry Trayvon, zapowiedziała też wersję dla iOS-a. Gra, według opisu, „nie przedstawia osób ani zdarzeń z rzeczywistości”. Tytuł i wizerunek głównego bohatera nie pozostawiają jednak wątpliwości.

Internauci zareagowali ostro, kategorycznie domagając się usunięcia gry ze sklepu Play, a w komentarzach pod samą grą w owym sklepie pozostawili setki negatywnych komentarzy. Jej twórcy zrozumieli przekaz i grę usunęli. Oświadczyli jednak, że gra miała na celu wyłącznie dobrą zabawę i nie miała nic wspólnego z rasizmem.

Czy faktycznie naruszono granicę dobrego smaku? A może to efekt przesadnej poprawności politycznej… ?

Źródło: DEEZYVILLE[dot]com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.