Apple iPhone 5 zabił 23-latkę… prądem

Telefon firmy z Cupertino śmiertelnie poraził prądem 23-letnią mieszkankę Chin, gdy ta chciała odebrać telefon w trakcie ładowania go.

Stewardessa linii lotniczych China Southern Airlines, Ma Ai Lun, chciała odebrać przychodzące połączenie, gdy jej telefon ładował się. Po przyłożeniu jej iPhone’a 5 do ucha została porażona prądem, w wyniku czego zmarła. Miała zaledwie 23 lata i na 8 sierpnia zaplanowaną datę ślubu.

Na chińskim odpowiedniku Twittera, starsza siostra ofiary wystosowała dramatyczny apel, w którym oprócz wyrażenia nadziei na gruntowane zbadanie sprawy przez Apple’a, radzi także by nie używać iPhone’ów w trakcie ładowania.

Apple wysłało do chińskiej agencji informacyjnej krótkie oświadczenie o „głębokim żalu z powodu wypadku”, a rodzinie przesłało kondolencje. Ta domaga się jednak szerszych wyjaśnień, więc Apple postanowiło wszcząć własne, wewnętrzne śledztwo. Oczywiście sprawą zajmuje się także lokalna, chińska policja.

0
Źródło: China Navis
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.