Apple już nie rządzi, to Samsung zarabia najwięcej na smartfonach

Przez ostatnich kilka lat to Apple zarabiało najwięcej na sprzedaży swoich smartfonów, choć wcale nie sprzedawało ich najwięcej.

Oczywiście Apple jest specyficzną firmą, która sprzedaje tylko jeden produkt (aktualnie w trzech modelach – iPhone 4, 4s i 5), ale za to w milionowych nakładach i po dość wysokich cenach, dzięki czemu przez lata utrzymywała pozycję lidera w zakresie wysokości czystego zarobku na sprzedaży telefonów. Teraz jednak supremacja firmy z Cupertino się skończyła, bowiem w ostatnim kwartale to Samsung zarobił najwięcej na sprzedaży swoich smartfonów.

Apple w trzecim kwartale swojego roku fiskalnego (przesunięcie o jeden kwartał) sprzedało 31,2 miliona iPhone’ów. Jest to co prawda najlepszy wynik co do liczby sprzedanych telefonów w czerwcowym kwartale, ale Cupertino zarobiło dzięki temu „tylko” 6,9 miliarda dolarów.

Tymczasem Samsung, który w tym samym czasie sprzedał 71 milionów swoich smartfonów, zarobił na nich na czysto 8,33 miliarda dolarów.

0
Źródło: SamMobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.