Apple ostrzega przed „śmiercionośnymi” podróbkami

Niedawno informowaliśmy was o porażeniu prądem 23-letniej Ma Ailun, która wykorzystywała podróbkę oryginalnej ładowarki do iPhone'a. Apple postanowił uaktualnić swoją witrynę o stosowne ostrzeżenia.

Chińska witryna Apple’a została uaktualniona o ostrzeżenie przed podrobionymi akcesoriami. Firma namawia do korzystania wyłącznie z oryginałów, ostrzegając przed niebezpieczeństwami. Ostrzeżenia te są zasadne. Niedawno Ma Allun zginęła od porażenia prądem. Kobietę znalezioną martwą, trzymającą wciąż w dłoni swojego iPhone’a 4, z poparzeniami na dłoni i stopie. Inny obywatel Chin jest obecnie w śpiączce po podobnym wypadku.

Apple zaznacza, że w przeciwieństwie do podrabianych akcesoriów, jego produkty są intensywnie testowane, by zapewnić ich użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. Na witrynie znajduje się też poradnik jak odróżnić podrobiony produkt od oryginalnego.

0
Źródło: ITProPortal.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.