Bing będzie ostrzegał przed nielegalnymi treściami

Bing, jako pierwsza wyszukiwarka w Sieci, wdrożyła mechanizm, który informuje użytkownika, że otwiera witrynę, na której znajdują się materiały związane z krzywdzeniem dzieci. Mechanizm ten został wdrożony w Wielkiej Brytanii, gdzie tego typu treści są nielegalne.

Bing ostrzeże użytkownika, że próbuje się dostać do witryny z nielegalnymi materiałami i zaoferuje kontakt do odpowiedniego doradcy, który ma kompetencje pomóc internaucie. Sama wyszukiwarka nie rozpoznaje inteligentnie nielegalnych treści. Korzysta z listy stron zapewnionej przez Child Exploitation and Online Protection Centre, czyli niezależnej organizacji chroniącej dzieci.

Największy konkurent Binga, Google, jest bardziej agresywny w swoim działaniu. Cenzuruje swoją wyszukiwarkę z łącz zawierających treści tego typu, a o wszystkich donosi odpowiednim organom.

0
Źródło: The Independent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.