Chromecast, czyli pomysł Google’a na telewizję

Po dość kompromitującej porażce, jakim był Nexus Q, Google ponownie chce zagościć w naszym salonie. Tym razem wykorzysta do tego urządzenie, z wyglądu przypominające pendrive'a.

Chromecast to dwucalowe urządzenie w kształcie pendrive’a, podłączane do telewizora za pomocą złącza HDMI. Chromecast za pomocą sieci Wi-Fi odbiera nadawane przez przeglądarkę Chrome treści i strumieniuje je na ekran twojego telewizora. Za pomocą przeglądarki, w tym mobilnej, można sterować tym, co dzieje się na ekranie (na przykład pauzować czy regulować głośność). Cały proces odbywa się w tle, można więc dalej surfować za pomocą przeglądarki po innych stronach, lub nawet zablokować wykorzystywany telefon lub tablet.

Chromecast może współpracować z wieloma aplikacjami dzięki udostępnionemu SDK. Netflix już teraz jest gotowy na obsługę tego urządzenia.

Wideo jest strumieniowane bezpośrednio z chmury, z pominięciem smartfonu jako pośrednika, jest więc oszczędny dla baterii i nie powinien wpływać zanadto na czas pracy telefonu bez ładowania, nawet jeżeli jest często wykorzystywany.

Cena: 35 dolarów.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.