Dell widzi przyszłość w tabletach z Windows 8 i Windows RT

Dell wypuścił na rynek dwa tablety z najnowszymi systemami Microsoftu: Latitude 10 z Windows 8 i XPS 10 z Windows RT. Jak dotąd sprzedało się ich raptem kilkaset tysięcy od końca ubiegłego roku. Dell pozostaje jednak niezłomny.

Sam Burd, wiceprezes działu komputerów osobistych w Dellu, stwierdził, że korporacje, które stanowią znaczną część dochodów Della, jak na razie są ostrożne w kupowaniu tabletów z Windows 8. Dodał jednak, że jest podbudowany tym, że coraz więcej firm się na to decyduje.

To nieco potrwa, werdyktu, póki co, brak. Według danych IDC, Windows 8 ma nieporównywalnie mniejszy rynek od iPada, ale są też sukcesy. Może za kilka lat, jak tablety z Windows 8 będą miały jedną trzecią czy czterdzieści procent rynku, w końcu poczujemy rewolucję. Tablety są niewątpliwie bardzo ważną częścią rynku elektroniki użytkowej — stwierdził.

Dodał też, że Dell rozważa wejście na rynek elektroniki odzieżowej, niczym Apple ze swoim iWatch. –

Inteligentny zegarek na ręce? To ciekawe i kuszące — dodał.

0
Źródło: The Guardian
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.