Dota 2: rozpoczęła się premiera najpopularniejszej gry na STEAM

Dota rozpoczęła swój żywot jako fanowska modyfikacja dla gry Warcraft 3 i stała się jedną z najczęściej rozgrywanych gier online na świecie. Kontynuując tradycję gier Counter-Strike, Day of Defeat, Team Fortress, Portal oraz Alien Swarm, Dota 2 jest wynikiem zatrudnienia przez Valve twórców oryginalnego moda i zaoferowaniem im możliwości stworzenia pełnowartościowego produktu, wraz z pomocą profesjonalnego zespołu deweloperów i artystów Valve.

Pierwszą grywalną wersję drugiej części Defense of The Ancients zaprezentowano w 2011 roku. Od tamtego czasu gra dostępna była dla beta-testerów, których grono powiększyło się na tyle, że w 2013 roku, na kilka miesięcy przed premierą Dota 2 stała się najpopularniejszą grą na platformie Steam, w którą jednocześnie potrafi grać ponad 300’000 osób.

Stąd też świeży pomysł na premierę tytułu. Valve nauczone cudzymi doświadczeniami (premiera SimCity i Diablo 3) robi wszystko, aby uniknąć przeciążenia serwerów. Dlatego też zaproszenia dla nowych graczy będą rozsyłane partiami. To bardzo ostrożna strategia – nowe maszyny dokupione do serwerowni w Luksemburgu są w stanie obsłużyć 450’000 graczy jednocześnie. A nie jest to jedyna serwerownia Valve…

Po dokładniejsze informacje zawarte w FAQ odsyłamy do oficjalnej strony gry: http://www.dota2.com/thebetaisover/ Żeby zagrać, wystarczy, że klikniecie tutaj

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.