Druk 3D i łamanie kości!

Prawie codziennie dowiadujemy się o nowych zastosowaniach drukarek 3D. Używa ich NASA do produkcji rakiet i sprzętu dla kosmonautów, używa ich niemiecka policja do drukowania broni, itd. To zastosowanie nie jest tak imponujące, jednak z pewnością wpłynie na nasz komfort życia.

Złamaliście sobie kiedyś rękę? Nogę? Współczuję. Pamiętam te kilka miesięcy w gipsie – człowiek nie może się dokładnie umyć, zapach, który wydobywa się spod niego bynajmniej nie jest zachęcający no i oczywiście najgorsza rzecz na świecie: ręka, z której gips zdejmą wam dopiero za 2 miesiące zaczyna swędzieć. Oszaleć można.

Wtem!

Cortex Cast to firma, która postanowiła zastosować technologię druku 3D to stworzenia lekkiego, wytrzymałego i przewiewnego substytutu dzisiejszych „gipsów”. Zdjęcie rentgenowskie, skaner 3D i wasza złamana kończyna zostanie usztywniona wynalazkiem, który wygląda jak z uniwersum Gwiezdnych Wojen:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.