Experiment 12 – darmowa gra stworzona przez 12 znanych twórców niezależnych

Jeśli lubicie nietypowe opowieści science-fiction i przekładacie mechanikę gry nad jej aspekty wizualne, a nade wszystko - jeśli po prostu jesteście fanami sceny niezależnej Experiment 12 to pozycja obowiązkowa. I do tego absolutnie darmowa.

12 twórców gier niezależnych m.in. Terry Cavanagh („VVVVVV”), Jasper Byrne („Lone Survivor”), Ben Power („RGB”) i Zaratustra („Eversion”) skrzyknęło się razem i stworzyło ciekawy projekt jakim jest gra Experiment 12. Każdy z jej rozdziałów został wykonany przez innego autora, przez co wizualnie jak i mechanicznie czeka nas spora różnorodność. Mamy tutaj platformówki 2D w stylu retro, FPP rodem z lat ’80, czy grę logiczną z tekstową narracją. Dostęp do wszystkich rozdziałów odblokowany jest od razu i choć można przygodę zacząć od dowolnego z nich, to jednak warto grać w sugerowanej kolejności, by zrozumieć lepiej całą historię.

Grę na Windows bezpłatnie pobierzecie z TEGO linku.

0
Źródło: Indiegames.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.