Facebook mobilnie, ale nie ze smartfonu

Największy serwis społecznościowy na świecie zadbał o to, by nie tylko użytkownicy smartfonów, ale również wszystkich telefonów komórkowych, mieli do niego łatwy dostęp. Ta polityka przynosi efekty.
Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka

Nie trzeba mieć iOS-a, Androida czy Windows Phone’a, by korzystać z Facebooka za pomocą telefonu komórkowego. Istnieje bowiem również oficjalny midlet javowy (a zatem aplikacja dla tradycyjnych telefonów komórkowych) o nazwie Facebook For Every Phone, która ułatwia posiadaczom najtańszych telefonów porozumiewanie się za pomocą Facebooka.

Aplikacja została zaprezentowana w lipcu 2011 roku i jest zgodna z trzema tysiącami tradycyjnych telefonów komórkowych. Można ją pobrać z witryny m.facebook.com oraz ze sklepów GetJar, Appia i Mobile Weaver.

Inwestycja się opłaciła: już sto milionów osób ją wykorzystuje, jak właśnie ogłosił Facebook. Aplikacja ta jest szczególnie popularna w Indonezji i na Filipinach. Sam Facebook ma już ponad miliard aktywnych kont.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.