Gra Kavinsky’ego zmierza na platformy mobilne

Kavinsky, a właściwie Vincent Belorgey to francuski artysta tworzący muzykę z pogranicza electro-popu, której fragmenty mieliśmy przyjemność podziwiać np. w filmie "Drive". Już 8 lipca na iOS i Androida pojawi się gra - Kavinsky: The Video Game, która skupi się na dwóch elementach rozgrywki.

Gry na licencji muzyków są rzadkością. Ostatnio w tym temacie próbował coś osiągnąć Snoop Dogg tworząc rytmiczną bijatykę Way of the Dogg. Nie są to oczywiście wysokobudżetowe produkcje, ale najczęściej gry na smartfony i tablety. Tak też jest w przypadku Kavinsky: The Video Game.

Za jej produkcję odpowiada agencja kreatywna Visionaries 777 oraz francuskie studio animacyjne Gustave. Gra umożliwi nam wcielenie się w Kavinsky’ego, który rozbija się swoim charakterystycznym wozem po śródmieściu Los Angeles i bierze udział w pojedynkach z typkami spod ciemnej gwiazdy. W bonusowych poziomach będziemy mogli wykorzystać kamerkę smartfonu lub tabletu oraz technologię rozszerzonej rzeczywistości. Do tego będziemy mogli przejść też całą grę w 16-bitowym trybie retro. Za soundtrack odpowiada oczywiście sam Kavinsky.

Grę pobierzecie bezpłatnie na iOS i Android już 8 lipca.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.