HTC idzie coraz lepiej, ale…

Wiemy nie od dziś, że HTC zmaga się z coraz większymi trudnościami finansowymi. Najnowsze wyniki finansowe napawają optymizmem. Prognozy na kolejne kwartały już nie tak bardzo.
HTC One

HTC One

Według raportu finansowego opublikowanego przez HTC, firma ta może zaliczyć drugi kwartał bieżącego roku do udanych, głównie dzięki dobrej sprzedaży wyjątkowo udanego smartfonu One. HTC zarobił na czysto 41,6 miliona dolarów, przy 2,4 miliarda dolarów przychodu. Analitycy spodziewali się, co prawda, 66-milionowego dochodu, ale to i tak jeden z lepszych kwartałów HTC od wielu lat.

Niestety, ten trend się najprawdopodobniej nie utrzyma. Sprzedaż One’a spadła pod koniec kwartału, i ma zwalniać jeszcze bardziej w kolejnym. Czytaliśmy też doniesienia o zredukowanych przez HTC zamówieniach na podzespoły na kolejny kwartał. Może to, co prawda, oznaczać premierę zupełnie nowego smartfonu, ale biorąc pod uwagę fakt, że One jest na rynku raptem od czterech miesięcy, nie wydaje się to prawdopodobne.

Największy rywal HTC, firma Samsung, przewiduje 8,3 miliarda dolarów zysku operacyjnego na ten kwartał.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.