Inteligentne tagi w druku 3D

Microsoft najwyraźniej głęboko wierzy w sukces rynkowy drukarek 3D. Niedawno ogłosił ich natywną obsługę w systemie Windows 8.1, a teraz prezentuje pomysł na zwiększenie użyteczności samych urządzeń.

Technologia InfraStructs, opracowywana przez Microsoft Research, umożliwić umieszczanie w wydrukowanych obiektach inteligentnych tagów. Mogą one pełnić przeróżne role: być odpowiednikiem numeru seryjnego, a nawet prostego programu komputerowego. Tagi mogłyby być odczytywane i dekodowane przez skaner terahercowy.

Głównym twórcą wynalazku jest Andy Wilson. Jak twierdzi, owe tagi mogą znaleźć zastosowanie, na przykład, w kontrolerach dla graczy wydrukowanych przez samych użytkowników, które dzięki owym tagom mogą być łatwo zlokalizowane w przestrzeni, lub mogą ogólnie służyć za markery przeróżnych przedmiotów w danym pomieszczeniu, dzięki którym domowe roboty mogą wykrywać ich położenie względem nich i innych przedmiotów.

Szczegóły dotyczące wynalazku zostaną zaprezentowane na konferencji Siggraph 2013.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.