Kite: naklejka, dzięki której staniesz się niewidoczny dla komarów

Największą bolączką lata są niekończące się fale komarów, które skutecznie potrafią zepsuć nawet najmilszy wieczór.Gdy u nas obcowanie z nimi kończy się zaledwie na swędzących pogryzieniach, w Afryce umierają od nich tysiące ludzi. Dlatego Kite w pierwszej kolejności trafi właśnie tam.

Naklejka Kite zawiera w sobie związki chemiczne, które uniemożliwiają komarom wykrycie dwutlenku węgla, po którym to normalnie owady wychwytują swoje ofiary. Wystarczy nakleić ją na ubranie i insekty nie będą nas atakowały przez 48 godzin. Pierwsze testy w warunkach laboratoryjnych wykazały 100% skuteczność! Zanim jednak Kite trafi na ogólnoświatowy rynek jego twórcy postanowili przeprowadzić większą akcję, pozwalającą zarazem dobrze określić koszty produkcji i wyciągnąć dodatkowe wnioski z badań.

Z pozyskanych pieniędzy zebranych z serwisu Indiegogo, gdzie projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, twórcy zamierzają wysłać paczki z naklejkami do Ugandy, która mocno zmaga się z malarią i innymi chorobami przenoszonymi przez komary. Docelowo Kite ma pomóc krajom nisko rozwiniętym w walce z tymi insektami. Ale naklejki mają dotrzeć również i do nas. Twórcy przewidują jednak, że nie nastąpi to wcześniej niż za 12-14 miesięcy.

0
Źródło: io9.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.