MediaTek prezentuje bardzo wydajny procesor do tabletów

Firma MediaTek zaprezentowała w poniedziałek, nowy 4-rdzeniowy procesor przeznaczony do tabletów i wykorzystujący technologię big.LITTLE.

Pierwszy tego typu układ pojawił się w „8-rdzeniowym” Galaxy S4. Urządzenie wyposażone jest w 8 rdzeni, lecz jednocześnie działać mogą tylko 4 z nich. Są to wydajne rdzenie Cortex-A15, gdy nie ma zapotrzebowania na taką wydajność procesor przełącza się na energooszczędne rdzenie Cortex-A7.

MediaTek MT8135 ma trafić do najwydajniejszych tabletów. Układ korzysta z 2 rdzeni Cortex-A15 i 2 energooszczędnych Cortex-A7. Ponadto wykorzystuje układ graficzny PowerVR z najnowszej serii 6. Jak się okazuje taka liczba rdzeni z powodzeniem wystarczyła by pokonać pod względem wydajności jeden z najwydajniejszych obecnie tabletów – Google Nexus 10.

Układ MT8135 obsługuje również Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS oraz radio FM. Wg producenta wykorzystanie technologii big.LITTLE umożliwia ograniczenie zużycia energii nawet o 70%.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.