Microsoft inwestuje w… Chrome’a

Google to może i arcywróg Microsoftu, ale z całą pewnością posiada olbrzymią bazę użytkowników, o których warto zadbać. Gigant z Redmond na szczęście o tym nie zapomina.

W sklepiku Chrome Web Store pojawiło się rozszerzenie do przeglądarki Chrome, stworzone przez Microsoft. Po jego instalacji w przeglądarce można łatwo udostępniać kontaktom i grupom w biznesowej sieci Yammer dowolną stronę internetową, z opcjonalnym własnym komentarzem, która aktualnie jest wyświetlana za pomocą Chrome’a.

Rozszerzenie powiadomi też użytkownika, jeżeli ktokolwiek z naszych yammerowych kontaktów opublikuje komentarz do danej witryny.

Co ciekawe, Internet Explorer nie posiada takiego rozszerzenia. Jak twierdzi Microsoft, firma chce najpierw „przyjrzeć się wykorzystywaniu rozszerzenia i zbadaniu popytu na nie”. Na dodatek Windows 8 i Windows RT pozwalają na łatwe udostępnianie yammerowym kontaktom przeglądanych w Internet Explorerze stron za pomocą funkcji „Udostępnianie” w pasku bocznym, niewykluczone więc, że takie rozszerzenie zostanie uznane przez Microsoft za zbędne.

0
Źródło: Yammer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.