Moto X będzie cię bezustannie podsłuchiwać

Najnowszy smartfon Motoroli, podobnie jak konsola Xbox One, będzie cały czas rejestrował dźwięki otoczenia. Ma to pozwolić na dużo wygodniejszy niż u konkurencji system sterowania głosowego.

Do Internetu wyciekło wideo (niestety, już usunięte z YouTube zanim zdążyliśmy opublikować tego newsa) z sieci komórkowej Rogers Wireless, na którym widać kilka innowacji, jakie Motorola wprowadziła do Androida. Należą do nich stale włączony system sterowania głosem oraz uruchamiany gestem dłoni aparat fotograficzny.

Aplikacja Google Now w Moto X reaguje na polecenia zawsze, bez naciskania jakiegokolwiek przycisku czy ekranu dotykowego. Pojawi się też nowy system powiadomień: zamiast wielokolorowej diody LED, w razie jakiegoś zdarzenia, smartfon wyświetli na ekranie z minimalnym podświetleniem szczegółową informację na temat owego zdarzenia.

Aparat w Moto X nie jest uruchamiany przyciskiem migawki, a gestem dłoni (a konkretniej: należy dwukrotnie ruszyć nadgarstkiem). Gesty przydadzą się też podczas robienia zdjęć: jeżeli będziemy cały czas dotykać palcem ekranu, zamiast pojedynczego zdjęcia wykonana zostanie ich seria.

0
Źródło: Ausdroid
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.