Na razie gry nie będą wymagać Kinecta

Do każdej konsoli Xbox One będzie dołączony czujnik Kinect. Oznacza to, że twórcy gier mogą założyć, że każdy posiadacz tej konsoli ma również ten kontroler. Mimo tego, nie będą wymagać korzystania z niego. Przynajmniej na razie.

Jak dotąd, jedyną grą, która miała wymagać Kinecta w dniu premiery konsoli, była Kinect Sports Rivals. Prace nad nią się jednak opóźniają, co oznacza, że nie będzie dostępna w momencie, jak Xbox One trafi do sprzedaży. Inne gry zapowiedziane na Xbox One potrafią korzystać z Kinecta (głównie do poleceń głosowych), ale nie wymagają go.

Druga gra, jaka będzie wymagać Kinecta, to Just Danc 2014. Ta jednak od początku była zapowiadana na przyszły rok, więc również nie będzie dostępna, kiedy Xbox One trafi do sklepów.

Pozostaje się cieszyć. Są nawet u nas w redakcji gracze, którzy preferują możliwość siedzenia na kanapie i odpoczywania przy grze, bez konieczności wykonywania zbędnych ruchów… 😉

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.