Nawigacja na szybie samochodu

Dzięki Garmin HUD kierowcy będą mogli poczuć się jak za sterami myśliwca i wyświetlać wskazówki nawigacyjne bezpośrednio na szybie samochodu.

Garmin prezentuje HUD, pierwszy w swoim portfolio wyświetlacz samochodowy przeznaczony do współpracy ze smartfonami z zainstalowaną aplikacją nawigacyjną. HUD (Head-Up Display) to sposób prezentacji informacji, znany m.in. z samolotów myśliwskich, który ma znacznie ułatwić nawigację samochodową. Dane, takie jak najbliższe manewry, czy odległość do celu, wyświetlane są bezpośrednio na przedniej szybie auta lub na dołączonym przezroczystym ekranie. Dane do systemu HUD przekazywane są bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth ze smartfonów z uruchomioną aplikacją Garmin StreetPilot lub NAVIGON.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne ze smartfonami wyposażonymi w moduł Bluetooth i pracującymi pod kontrolą systemów iOS, Android lub Windows Phone 8.

HUD będzie dostępny w sprzedaży jeszcze tego lata w sugerowanej cenie brutto 149 euro.

Powiązane treści:

Nawigacja Yanosik – ranking

0
Źródło: Garmin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.