Niemieccy policjanci sami drukują broń

Niemiecka federalna policja postanowiło kupić drukarkę 3D by sprawdzić, czy wyprodukowana za jej pomocą broń palna jest faktycznym zagrożeniem.

Opublikowanie przez jednego z entuzjastów planów pistoletu Liberator, który może zostać wydrukowany w domu, wzbudziło niemałe poruszenie. Niemiecka policja bierze całe zamieszanie na poważnie. Chce więc sprawdzić możliwości takich pistoletów, zagrożenie jakie za sobą niosą, a także to, czy sama nie mogłaby w ten sposób się dozbrajać.

Niemiecka policja nawiązała również współpracę z tą z Nowej Południowej Walii w Australii, która już zdążyła przeprowadzić takie testy. Według Australijczyków, strzelec wykorzystujący pistolet wydrukowany za pomocą drukarki jest zagrożeniem nie tylko dla innych, ale również dla siebie samego, bowiem ów pistolet ma tendencję do eksplodowania przy wystrzale. Warto jednak pamiętać, że drukarki 3D to technologia raczkująca. Z czasem pojawią się modele potrafiące tworzyć bardziej wytrzymałe konstrukcje. Wtedy problem może faktycznie okazać się realny.

0
Źródło: GigaOM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.