Niespodziewani sojusznicy Apple’a w walce z Samsungiem

W ubiegłym miesiącu Samsung wygrał sprawę sądową z Applem, w której tradycyjnie już obie firmy spierały się o patenty. W efekcie zakazano importu iPhone'ów starszej generacji na teren USA. Swoje niezadowolenie wyrazili sojusznicy i... konkurenci Apple'a.

Swój sprzeciw przeciwko zakazowi importu iPhone’ów starszej generacji na teren Stanów Zjednoczonych wyraziło kilka istotnych na rynku IT firm. Należą do nich, między innymi, Microsoft, Intel i Oracle. Ich zdaniem, patenty objęte porozumieniem FRAND, czyli takie, które są niezbędne do realizowania rynkowych standardów, nie powinny być wykorzystane do zablokowania sprzedaży jakiegokolwiek urządzenia.

Podobnego zdania są Verizon i AT&T, czyli dwie największe sieci komórkowe operujące na terenie Stanów Zjednoczonych. Zwróciły się one bezpośrednio do administracji prezydenta Obamy, by ta unieważniła wyrok. Warto dodać, że od 1987 roku nie unieważniono żadnej decyzji Międzynarodowej Komisji Handlu, która orzekła ów wyrok.

0
Źródło: Betanews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.