Nokia: sprzedaż rośnie, ale nadal są straty finansowe

Nokia opublikowała swoje wstępne sprawozdanie finansowe za drugi kwartał bieżącego roku. Dobre wieści: sprzedaż Lumii cały czas rośnie. Ale Nokia nadal nie zarabia.

Nokia odnotowała 7,4 miliarda dolarów przychodu za drugi kwartał bieżącego roku (rok temu, w analogicznym kwartale, wyniosły one 9,2 miliarda dolarów). Mimo niższego przychodu zmalały straty i to w znaczny sposób. Nokia straciła 150 milionów dolarów, co jest niewielką ilością w porównaniu do poprzednich kwartałów i niektórych konkurentów.

Sprzedaż smartfonów Lumia wzrosła. Nokia sprzedała ich 7,4 miliona, czyli o 32 procent więcej, niż w poprzednim kwartale bieżącego roku. Szczególnie dobrze sprzedały się smartfony Lumia 520.

Dział Here, zajmujący się mapami, odnotował 116 milionów dolarów straty, zaś dział Nokia Siemens Networks zarobił na czysto 10 milionów dolarów.

Nokia planuje dalszą restrukturyzację, zwolni też 440 pracowników w najbliższej przyszłości.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.